Виставка «2033а – законопроект останньої надії»В Українському кризовому медіа центрі в Українському домі триває демонстрація фотовиставки "Свавільно засудженим - волю! 2033а – законопроект останньої надії".

В рамках виставки розповідається про вісім історій свавільно засуджених до вищої міри покарання (довічне позбавлення волі) без жодного шансу на справедливий суд і виправлення судової помилки.

З 2010 року, після так званої "малої судової реформи" Портнова, Верховний Суд України був позбавлений повноважень прегляду кримінальних справ в порядку виключного провадження.

Експерти РПР, ХПГ, Центр інформації про права людини, розробили законопроект 2033-а, надаючи шанс свавільно засудженим за радянським кримінальним кодексом редакції 1961 року право на перегляд судового рішення справедливим судом.

Ця фотовиставка була презентована під стінами Верховної ради і перебувала в стінах Парламенту під час пленарного тижня, аби надати можливість народним обранцям подивитися в очі засудженим без вини на все життя без права на перегляд судового рішення, що викликає розумний сумнів щодо своєї справедливості.

Законопроект 2033-а ухвалений в першому читанні і за основу, погоджений профільним Комітетом до другого читання і в цілому. Але цей законопроект вже вшосте потрапляє на розгляд в непрохідний список і руки народних обранців ніяк не доходять до його ухвалення.

В той же час, якби народні обранці могли хочь на мить поставити себе на місце свавільно засудженого на все життя, вони б напевно усвідомили, що кожний день зволікання з ухваленням Законопроекту 2033-а є мукою та стражданням і для засуджених без вини, і їх родин.

Експерти:
Олег Левицький, адвокат, голова громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини;
Андрій Діденко, координатор програм Харківської правозахисної групи;
Ярослав Кендзьор, народний депутат України I-VI скликань (1990-2012 р.);
Тамара Рафальська, мати засудженого на довічне ув'язнення Олександра Рафальського;
Микола Сірий, адвокат, старший науковий співробітник Інституту Крецького НАН України;
Віталій Касько, екс-заступник генерального Прокурора (2014-2016 рр.);
Денис Ципін, адвокат, голова ЮК "Центр Конфліктології та Права"
--------------------------------------------
Підтримка:
Інформаційне агентство "Поряд з вами"
Харківська правозахисна група

Виставка «2033а – законопроект останньої надії»


Источник: https://www.youtube.com/watch?v=aW9DfwCkJ6Y

ТОП новости

Вход

Меню пользователя